Strona internetowa za darmo

Strona internetowa

Strona internetowa

Obecnie posiadanie strony internetowej przez każda firmę, sklep, instytucję, stowarzyszenie lub fundację jest niemalże obowiązkowe. Przeglądając zawartość globalnej sieci, nietrudno oprzeć się wrażeniu, że w tej gęstej pajęczynie wszechstronnych informacji znajdują się dane o niemalże każdej ludzkiej działalności. Użytkownicy Internetu chcą w nim znaleźć wszystkie interesujące ich informacje, bez względu na ich rodzaj. Takie podejście społeczeństwa wymusza na wszystkich firmach i instytucjach stworzenie swojego wirtualnego miejsca, którego namacalnym odzwierciedleniem jest witryna www.

Mimo, iż każda firma, instytucja, grupa społeczna i inna organizacja powinna posiadać swoją witrynę www, nie każda może pozwolić sobie na koszt jej zaprojektowania, wykonania i utrzymania usługi hostingowej. Zwykle początkowy koszt wykonania strony i zapełnienia jej profesjonalną treścią wynosi co najmniej kilkaset złotych. Dodatkowo już na samym początku istnienia strony konieczne jest poniesienie kosztów zakupu i rejestracji domeny oraz wykupienia rocznej usługi hostingu. Ważne jest również to, że administrowanie witryną i konieczność corocznego odnawiania usługi utrzymania serwera powoduje kolejne koszty.

Z tego względu niektóre firmy, które nie dysponują odpowiednią wysokością środków finansowych lub instytucje nie uzyskujące dochodów nie mogą sobie pozwolić na generowanie dodatkowych kosztów związanych z posiadaniem własnej witryny.

Z uwagi na to, że Strona internetowa związana jest z koniecznością poniesienia określonych wydatków, dużo firm w ogóle nie decyduje się na jej uruchomienie. Tymczasem istnieje wiele różnych form darmowych stron internetowych, które mogą stanowić idealną wizytówkę firmy bez potrzeby poniesienia kosztów.

Przykładem darmowej witryny jest strona internetowa oparta o bezpłatny blog, jaki oferują nie tylko popularne serwisy internetowe, ale również niektórzy dostawcy oprogramowania. Wśród najbardziej popularnych są na pewno blogi Google i WordPress. Ich posiadanie nie wymaga żadnego ponoszenia kosztów, a dodatkowo niektóre z nich pozwalają jeszcze na umieszczanie kodów reklamy, a w efekcie na osiąganie z nich pewnych zysków.

Inny rodzaj darmowej strony internetowej oferuje Facebook. Coraz więcej firm właśnie w tym miejscu postanawia zaznaczyć się na internetowej mapie biznesu. Strona internetowa oparta o ten rodzaj portalu społecznościowego sprawdza się w szczególności w przypadku młodzieżowych pubów, restauracji, organizacji społecznych i innych instytucji ceniących sobie interakcje z klientami i użytkownikami.